Latviai sukūrė nemokamą serialą ukrainiečių vaikams „Tutos lobiai“ (Tутині скарби)

Data: 2022 07 5


„Mes labai džiaugiamės, kad su ukrainiečių vaikais visame pasaulyje galime dalintis mūsų pačių vaikų pamėgtu serialu ir dainelėmis. Taip pat nepaprastai malonu, kad ukrainietiška „Tutos lobių“ versija „Тутини сарби“ sukurta bendradarbiaujant su talentingomis ukrainietėmis – aktore ir dainininke Lidija Baranova, vertėjomis Lina Melnik ir Oksana Krotiuk. Labai tikimės, kad Tuta ir Lapsa padės ukrainiečių vaikams kaip nors išgyventi šį sunkų laiką“, – sakė serialo „Tutos lobiai“ kūrėja Marta Selecka. 

Savo srityje pirmaujanti inovacijų ir telekomunikacijų bendrovė „LMT“ Ukrainos žmonėms teikia įvairią paramą, įskaitant komunikacijas ir technologijas, tačiau vykstant karui, kai daug mamų su vaikais yra priverstos palikti gimtąją Ukrainą, svarbu joms ir vaikams suteikti ir emocinę paramą. „LMT“ jau kelerius metus remia vaikams skirtą turinį kuriančios bendrovės „Ausma“ veiklą. 

„Sužinoję apie kūrybinės grupės planą sukurti vaikų mėgstamo serialo „Tutos lobiai“ versiją ukrainiečių kalba, prisidėjome, kad ši versija kuo greičiau pasiektų mažuosius žiūrovus visame pasaulyje. Esame kartu su Ukraina savo mintimis ir darbais – visi tikimės, kad Ukraina netrukus laimės karą“, – sakė LMT prezidentas Juris Bindė.

Serialas „Тутині скарби“ skirtas 2 – 6 m. amžiaus vaikams. Jame mažiesiems žiūrovams su meile ir įtraukiančiai paaiškinami įvairūs jiems aktualūs dalykai, įskaitant liūdesį keliančias situacijas, tačiau akcentuojant tai, kas vaikus pralinksmintų, skatintų užimtumą, ugdytų ir leistų pasisemti gerų emocijų. Gilindamasi į kiekvieną žodį ir frazę, serialo scenarijų ukrainiečių kalba parengė vertėja bei psichologė Lyna Melnika, Latvijoje radusi prieglobstį nuo karo.

Ukrainietiška serialo versija parengta Latvijoje ir kitose pasaulio šalyse labai populiaraus serialo vaikams „Tutos lobiai“ motyvais. Latvijoje serialas rodomas jau devintą sezoną, o ukrainiečių kalba parengti aštuoni epizodai – juose skamba ir dainos ukrainiečių kalba. Iki šiol yra sukurtos „Tutos lobių“ versijos anglų, švedų, estų, portugalų, turkų kalbomis.

Pagrindinę serialo heroję Tutą vaidina šių metų kovą į Rygą iš Kijevo atvykusi Lidija Baranova. Ji Ukrainoje įgijo aukštąjį aktorinį, muzikos pedagogikos ir dainavimo išsilavinimą, groja fortepijonu ir bosine gitara, iki karo ji dainavo Kijevo retro džiazo grupėje „Luna“.